לקוחות לב תל אביב, שימו לב - הכניסה לחניון התחתון מתאפשרת כרגע רק מרחוב דיזנגוף פינת טשרניחובסקי

לב סמדר

אודות

"לב סמדר" ממוקם בתוך קפה סמדר, והוא כולל אולם קולנוע אחד

קולנוע לב סמדר, על גלגוליו ושמותיו במהלך השנים, הוא מוסד ירושלמי שזכה למעמד מיתולוגי בזיכרונם של ירושלמים רבים, ובמיוחד מי שהתגורר בעיר בשנות ה- 50 וה- 60. זהו בית הקולנוע היחיד בירושלים המתפקד כמעט ברציפות זה 80 שנה.

הבניין הוקם בשנת 1928. בתחילה שימש את הצבא הבריטי וכמה שנים לאחר מכן נפתח באופן מסחרי עד שב- 1950 נרכש ע"י אריה צ'צ'יק. משפחתו נותרה בעלת הקולנוע עד עצם היום הזה.

קולנוע סמדר היה ידוע מאז ומתמיד כמקום ביתי ושכונתי, וסיפורים על סגנון ניהולו של צ'צ'יק שהיה קופאי, סדרן ומקרין בו זמנית מסופרים גם היום, כמו גם הנוהג לגלגל בקבוקי שתיה מהשורה האחרונה באולם במורד השיפוע ולהדביק פילטרים של סיגריות שעושנו על תקרת האולם...

רבים נזכרים בנוסטלגיה ביוזמה השיווקית החדשנית שהחל בה צ'צ'יק בשלהי שנות ה- 50: שתי הצגות יומיות בכרטיס אחד- מערבון וסרט אבירים או סרט מלחמה. בימי שישי היה הקולנוע מלא במיוחד וגם כיום זהו בית הקולנוע היחיד כמעט הפועל בבירה בסופי השבוע.

מאז אמצע שנות ה- 90 מופעל הקולנוע באמצעות רשת לב, והוא ידוע בסרטי האיכות המוקרנים בו. במקום פועל גם בית קפה ואם חשקה נפשכם- ניתן לצפות בסרט תוך כדי לגימת כוס קפה או בירה.

הקולנוע פתוח החל משעות אחה"צ באמצע השבוע ובסופי השבוע לאורך כל היום, החל משעות הבוקר.

חניה

החניה בקולנוע לב סמדר הינה ברחובות הסמוכים לקולנוע שאינם מיועדים לדיירים בלבד:
רח' לויד ג'ורג', רח' כרמיה וכדומה.

בימים א'-ה' עד לשעה 20:00 החניה הינה בתשלום (ניתן להוציא תו חניה מעמדות התשלום המוצבות ברחוב או להשתמש במכשיר "איזי-פארק") והחל משעה זו חינם.

בימי ו' עד לשעה 13:00 בתשלום והחל משעה זו חינם.

בימי שבת החניה הינה חינם.

ברח' דרך בית לחם החניה הינה חינם בכל הימים ובכל השעות.

טוב לדעת

מערכת שמע ללקויי שמיעה
הקרנות תלת מימד
מערכת סאונד היקפית
נגישות לכסאות גלגלים
מתחם בתי קפה סמוך
הסדרי חניה
להזמנת כרטיסים ושעות הקרנה

הזמנת כרטיסים

לפי קולנוע לפי סרט

מציג עכשיו