רק אהבה

רק אהבה

Love is All You Need

דנמרק ,2012  |
 |
116
 
דקות
דנמרק ,2012  |  | 116  דקות
בימוי: סוזאן בייר
משחק: פירס ברוסנן, טרין דירהולם
הגבלה: מותר לכל הגילאים
על מנת לברר את שפת הכתוביות של הסרט יש לבחור קולנוע/לגלול מטה לשעות ההקרנה

תקציר

פיליפ, איש עסקים בריטי, הגיע לקופנהגן בעקבות אהבה ונתקע בדנמרק, גם אחרי שאשתו נפטרה. מאז מותה הוא מקדיש את עצמו לעבודה ומתחמק מכל מגע חברתי ובעיקר מנשים, ובמיוחד מתאמץ להתחמק מחיזוריה של אחותה של אשתו המנוחה, המבקשת "למלא את החלל". בנו היחיד עומד להתחתן עם כלה שאת משפחתה הוא לא מכיר, חתונה העומדת להתקיים באיטליה, ולראשונה מזה זמן הוא נאלץ לעזוב את עבודתו ולהעמיד למבחן מחדש את כישוריו החברתיים.

אידה היא ספרית דנית, בדרך לנצח את מחלת הסרטן. ביום בו הרופאה מספרת לה שהטיפולים הסתיימו בהצלחה, וכל מה שנותר לה זה לחכות חודשיים ולראות אם המחלה תחזור, היא מגיעה הביתה שמחה רק כדי למצוא את בעלה בוגד בה עם מזכירתו הצעירה… בנה האחד משרת בצבא ובתה הבכורה, עומדת להתחתן באיטליה, עם בחיר ליבה שאת משפחתו הם כלל לא מכירים.

פיליפ ואידה ייפגשו. מכאן הכול לכאורה כבר צפוי, אבל כמו שהבימאית זוכת האוסקר סוזאן בייר אומרת, "בקומדיה רומנטית הסוף ידוע, אבל הדרך לשם היא עיקר החוויה". ובדרך לאיחוד בין פיליפ ואידה, יקרו מלא דברים בלתי צפויים – תאונות מתוכננות, חתונות שיתבטלו, טירות שיישארו ריקות, אגרופים, ריקודים וטיול רומנטי בפרדס לימונים…

שעות הצגה